Zostań opiekunką osoby starszej w Irlandii – jak rozwijać swoje kompetencje w zawodzie opiekunki?

Jeśli szukasz pracy i rozważasz możliwość wyjazdu za granicę, pomyśl o zawodzie opiekunki osoby starszej. Takie zajęcie nie jest wprawdzie łatwe, ale daje dużo satysfakcji i sprawi, że poczujesz się potrzebna. To także gwarancja stabilnego zatrudnienia i szansa na atrakcyjne wynagrodzenie.

1. Jak zostać opiekunką osoby starszej?

2. Jak rozwijać swoje kompetencje?

3. Co możesz zyskać?

Opiekunka osób starszych. Jak nią zostać?

Gdy od dłuższego czasu nie możesz znaleźć zatrudnienia w swoim dotychczasowym zawodzie, pomyśl o przekwalifikowaniu się. Jedną z możliwości jest praca jako opiekunka osób starszych. Aby nią zostać, musisz zgłosić się do jednej z firm zajmujących się wyszukiwaniem i szkoleniem opiekunek dla seniorów. Więcej informacji znajdziesz np. tutaj: https://www.alhomecare.com.pl/praca-dla-opiekunek-oferta/

Praca dla opiekunek osób starszych często wiąże się z koniecznością wyjazdu za granicę. Krajem, w którym zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze wzrasta, jest Irlandia. To państwo, w którym społeczeństwo się starzeje i coraz więcej osób nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie. Rodziny seniorów nie zawsze mają czas, by się nimi opiekować. Dlatego też poszukują osób, które pomogą ich rodzicom lub dziadkom w czynnościach dnia codziennego.

Aby podjąć pracę opiekunki seniora, należy umówić się na spotkanie w jednej z firm pośredniczących w zatrudnianiu osób na takich stanowiskach. Warto przedtem sprawdzić, czy firma jest wpisana do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia w danym kraju. Dlaczego warto podjąć pracę w Irlandii dowiesz się tutaj: https://www.alhomecare.com.pl/dlaczego-warto-podjac-prace-jako-opiekunka-osob-starszych-w-irlandii/

Jeśli nigdy wcześniej nie pracowałaś jako opiekunka osób starszych, agencja zapewni ci odpowiednie szkolenia a także naukę języka angielskiego online. Musisz przecież sprawnie komunikować się ze swoją podopieczną lub podopiecznym.

Jak rozwijać swoje kompetencje?

Praca z seniorami wymaga specjalnych predyspozycji, ale i umiejętności. Wiele osób starszych potrzebuje pomocy gdy ma np. początki demencji, cierpi na niewydolność serca albo porusza się przy pomocy balkonika. Są osoby, które nie mogą chodzić o własnych siłach i są w trakcie leczenia. Trzeba wiedzieć jak na czym polega opieka nad osobą leżącą i jak reagować w nieprzewidzianych sytuacjach. Do zadań opiekunki należy często mycie podopiecznego, podawanie mu leków, sprzątanie, gotowanie posiłków i robienie zakupów. Musisz wykazać się empatią, ponieważ osoby starsze często pragną po prostu czyjegoś towarzystwa i rozmowy. Firmy pośredniczące, oferują bezpłatne szkolenia np. pielęgniarskie czy udzielania pierwszej pomocy. Warto też polepszyć swoją znajomość języka angielskiego, ponieważ bardzo ułatwi to pracę z podopiecznym. Otrzymasz wszystkie materiały niezbędne do nauki.

Co możesz zyskać?

Gdy skontaktujesz się z firmą świadczącą usługi opiekuńcze, musisz sprawdzić jej ofertę. Dobre firmy zapewniają zwrot kosztów dojazdu do pracy, bezpłatne wyżywienie, osobny pokój dla ciebie, oraz dodatkowo płatne nadgodziny. Twoje wynagrodzenie z pewnością będzie wyższe niż w Polsce, ale będzie uzależnione od doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Duże znaczenie ma także poziom znajomości języka angielskiego, który w trakcie pracy możesz polepszyć. Firmy gwarantują też opiekę polskiego koordynatora na miejscu, oraz kontakt z innymi opiekunkami.

Opieka nad osobą starszą to uczciwa praca i atrakcyjne wynagrodzenie. Oprócz tego możesz zyskać prawdziwych przyjaciół w osobach swoich podopiecznych i ich bliskich.