Bądź niczym Dorota Szelągowska, zostań dekoratorką

Relaksuje Cię możliwość wprowadzania zmian we własnym i nie tylko wnętrzu? Może po prostu masz dar i potrafisz z każdy metr kwadratowy zamienić w dzieło sztuki. Jeśli tak, to czas rozwinąć tę umiejętności i z pomocą profesjonalistów zostań profesjonalnym dekoratorem wnętrz. Jakie korzyści może przynieść ten zawód oraz jak przebiega ścieżka kariery – przeczytasz w tym artykule. 

Czym się będę zajmował jako dekorator?

Dekorator wnętrz ma przede wszystkim za zadanie zaprojektowanie i zaaranżowanie wnętrza. Oczywiście na podstawie wstępnych ustaleń z klientem. Musimy brać pod uwagę indywidualne preferencje i gusta każdego z nas. 

To jednak dopiero początek tej przygody, jeśli już ustalisz wstępnie jak ma wyglądać nowa przestrzeń zaczyna się prawdziwa zabawa. Dlatego ważna będzie kreatywność, wyczucie stylu oraz wyobraźnia przestrzenna. 

Na podstawie konsultacji z klientem będziesz mógł przygotować szczegółowy plan działania oraz rozplanować ustawienie poszczególnych elementów przestrzeni. Twoim zadaniem będzie także dobranie odpowiednich mebli, materiałów, ich faktur i detali. W końcu diabeł tkwi w szczegółach. 

Czy muszę skończyć studia?

Nie, by być dekoratorem nie potrzebujesz studiów. Wystarczy Ci na przykład autorski kurs szkoły policealnej https://policealna.gowork.eu. Zajęcia w szkole – trwają tylko rok, podczas którego z pomocą specjalistów, pasjonatów zyskasz dyplom dekoratora wnętrz. 

Program nauczania obejmuje: 

  • rysunek odręczny,
  • rysunek techniczny,
  • kolorystyka, oświetlenie wnętrz,
  • projektowanie architektoniczne i projektowanie wnętrz – dekorowanie wnętrz,
  • plastyka i wzornictwo przemysłowe w dekorowaniu wnętrz.

Dzięki powyższemu programowi zdobędziesz odpowiednie narzędzia pomocne Ci w przekonaniu klienta do danego rozwiązania bądź przedstawienia mu jego wizji przestrzeni.

Szkoła policealna Gowork.eu w Warszawie stawia na praktykę, dlatego możesz liczyć na wiele godzin ćwiczeń, w profesjonalnie przygotowanych salach edukacyjnych, pod okiem mistrzów w swoim fachu.

Co dalej?

Po zakończeniu kursu, nie tylko zyskasz dyplom ale także otworzą się przed Tobą perspektywy pracy biurach projektowych, firmach budowlanych, pracowniach designerskich, u deweloperów lub na własny rachunek.

Podczas zajęć porozmawiamy o tym, jak prawidłowo założyć własną działalność, jakie wymagania należy spełnić i jak ją poprowadzić by osiągnąć sukces. 

Przejdziesz także lekcje podstaw psychologii, które pomogą Ci podczas rozmów czy też negocjacji z klientami, dostawcami oraz podwykonawcami. Jeśli zatem chcesz uwolnić swoją duszę artysty i tym samym móc na tym zarabiać – to koniecznie zgłoś się do szkoły policealnej. Po roku będziesz już śmiało mógł przystąpić do samodzielnych TOTALNYCH REMONTÓW. 

Artykuł sponsorowany: Szkoła policealna w Warszawie – https://policealna.gowork.eu