Czy kurs na agenta nieruchomości to dobry pomysł?

Chciałbyś zostać agentem nieruchomości wyjętym wprost z telewizji, zajmującym się eleganckimi apartamentami, kosztującymi ogromne sumy pieniędzy? Musisz wiedzieć, że agenci z wieloma sukcesami na koncie nie doszli do tego ot tak. Rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny i niejednokrotnie sprawy potrafią nabrać rozpędu znikąd. Aby być prawdziwym mistrzem w swoim fachu, należy szkolić się na bieżąco, aby dotrzymać kroku najnowszym trendom na rynku.

Postaw na ciągłą edukację.

Prawdziwi ludzie sukcesu nigdy nie rezygnują z edukacji, a co z tym idzie – z samodoskonalenia. Na największe osiągnięcia zapracujesz ciągłym zdobywaniem wiedzy, która będzie dla Ciebie również użyteczna na co dzień.

Jeżeli dopiero co podjąłeś decyzję dotyczącą Twojej kariery w świecie obrotu nieruchomościami, warto zacząć małymi kroczkami od podstaw. W tej sytuacji idealnie sprawdzi się kurs na agenta nieruchomości, kursy pośrednika nieruchomości, bądź też inne kursy które wprowadzą Cię w świat nieruchomości. Takie szkolenia otworzą Ci drzwi do branży w bardzo rzeczowy i przyszłościowy sposób. Będą one furtką do dalszej edukacji, ze względu na bogactwo podstaw, które po sobie pozostawią.

Jeżeli opanujesz podstawy, wysoce rekomendowane będzie rozpoczęcie kursów doszkalających w konkretnych dziedzinach, np:

  • Jak przygotować opis nieruchomości, aby przyciągała zainteresowanych poprzez social media.
  • Jak wykonywać zimne telefony, czyli tzw. cold calling.
  • Jak łatwo podpisywać umowy na wyłączność?

Dzięki wzbogacaniu swojej wiedzy poprzez tego typu kursy, będziemy właścicielami atrakcyjniejszego CV, a na dodatek będziemy bardziej wiarygodni i interesujący dla przyszłych klientów. Nie da się ukryć, że klient zdecyduje się na agenta który ma do zaoferowania nie tylko doświadczenia, ale również doskonałą znajomość swojego fachu.

Jakie są zalety pracy w branży nieruchomości?

Perspektywa pracy w charakterze agenta może być dla wielu spełnieniem marzeń i ambicji, jednak zawód ten wyróżnia się na tle innych poprzez kilka kluczowych cech.

  • Dla jednych minus, a dla drugich ogromny plus, czyli nienormowany czas pracy. Tutaj nie ma miejsca na ściśle określone ramy czasowe. Jednak sprawy nie mają się na tyle bajkowo, że będziemy pracować tylko wtedy, kiedy nam się podoba. Pośrednik musi dopasować się do potrzeb swoich klientów, ale nie jest to na tyle problematyczne, żeby nie dało się pogodzić pracy w biurze i w terenie, a dodatkowo znaleźć jeszcze czas na odpoczynek. W rzeczywistości diabeł nie jest tak straszny jak go malują. Z powodzeniem znajdziesz czas na spokojny obiad, kawę ze znajomymi, zakupy lub trening.
  • Ciągły rozwój to druga zaleta, ponieważ jak już wyżej wspomnieliśmy, dobry agent to ten, z który non stop się kształci, jest głodny wiedzy i sukcesu.
  • Rozpoczynając pierwszy dzień pracy możesz pożegnać rutynę na dobre. W tym zawodzie każdy dzień to nowe wyzwania, nowi klienci i zróżnicowane zlecenia. Praca agenta nie jest poparta utartymi schematami, przez co nie ma tu miejsca na nudę i monotonię.
  • Dla wielu osób największą motywacją będą zarobki, które w tym przypadku są nieograniczone. Dochody agenta nieruchomości kształtują się na podstawie jego efektywności, która niejednokrotnie będzie wymagała poświęceń i samozaparcia. Jeżeli nie podejdziemy do swoich zleceń ambitnie, w dniu wypłaty może czekać nas ogromne rozczarowanie. Podejdź do swojej pracy z sercem, a możesz liczyć na zarobki zdecydowanie wyższe niż średnie wynagrodzenie w kraju.