Kim jest personal shopper, ile zarabia i jak zacząć taką pracę?

Personal shopper to osobisty stylista. Ktoś kto zastąpi na zakupach nieszczerą koleżankę. Ktoś kto pomoże nam podkreślić to, co mamy w sobie najpiękniejszego. Pomoże dobrać zestaw ubrań, doradzi jak wykonać odpowiedni makijaż, zaproponuje odpowiednią do okazji czy wieku fryzurę lub okazjonalne uczesanie. 

Konsumenci robią zakupy coraz bardziej świadomie, są one bardziej przemyślane. Ludzie zdają sobie sprawę z tego , że atrakcyjny wygląd jest wizytówką ich osoby. Poszukują też własnego stylu, kreacji siebie. Kiedy nie są pewni siebie, kiedy kompleksy przeszkadzają w zakupach personal shopper pomoże.

Ile zarabia personal shopper?

Zakres usług personal shoppera jest ustalany indywidualnie. Współpraca z reguły zaczyna się od spotkania zapoznawczego na kawie. Personal shopper musi poznać swojego klienta/klientkę, jej potrzeby.

  • Takie spotkanie nie ma limitowanego czasu kosztuje około 100 zł.
  • Analiza kolorystyki twarzy gdzie dobierana będzie właściwa paleta barw kosztuje około 150 zł.
  • Jeśli trzeba zrobić gruntowne porządki w garderobie to przegląd szaf kosztuje około 350 zł.
  • Zakupy w towarzystwie personal shoppera bez limitu czasowego trwają 450 zł.

Wachlarz usług personal shoppera może być bardzo szeroki. Może obejmować zarówno przygotowanie do sesji zdjęciowej, do ślubu czy na imprezę z przyjaciółmi. Najistotniejszą rolą personal shoppera jednak nie są same zakupy ale umiejętność zbudowania poczucia atrakcyjności w swoim kliencie. Jest w pewnym sensie terapeutą zakompleksionej duszy. Jeszcze więcej informacji na temat tego zawodu znajdziesz pod następującym odnośnikiem: https://wpracy.pl/czy-personal-shopper-bedzie-zawodem-przyszlosci/.

Jakie warunki trzeba spełnić aby zostać personal shopperem?

Rynek obfituje w kursy dla przyszłych stylistów. Nie są wymagane studia. Bardzo ważne jest też ich osobiste zaangażowanie, ciągłe rozwijanie swojej pasji. Bycie na bieżąco z modą oraz ciągły rozwój zawodowy. Często styliści są też wizażystami, są po studiach z psychologii. Bez wyczucia estetyki, zdolności interpersonalnych nie ma szans na zostanie dobrym w tej dziedzinie fachowcem.