Influencer – kim on jest?

Rozwój internetu przyniósł ze sobą nie tylko możliwość natychmiastowego dostępu do ogromnej ilości informacji, rozrywek – czy załatwiania spraw urzędowych jednym kliknięciem. Umożliwił również wielu osobom uczynienie z internetu swojego źródła dochodów. W tym przypadku mowa o tak zwanych „influencerach”, a więc internetowych twórcach.

Czym zajmuje się influencer?

Jak już wspomnieliśmy – influencer to internetowy twórca. To, co tworzy, jest zależne tylko i wyłącznie od kreatywności takiej osoby – ilość serwisów społecznościowych jest wręcz oszałamiająca, więc każdy znajdzie społeczność, do której ze swoimi treściami trafi idealnie. Właśnie społeczność jest równie istotna w aspekcie inlfuencerów – zrzeszają oni wokół siebie ogromną ilość fanów, często również stanowią swoiste „autorytety”.

Influencer a zarobki.

 

Zarobki influencera są ściśle uzależnione od zasięgów, jakie generuje i ilości fanów, których wokół siebie zrzesza. Najbardziej wpływowi influencerzy mogą pochwalić się zarobkami rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Osoby te najczęściej nawiązują współpracę z licznymi markami, godzą się promować produkty na swoich mediach społecznościowych – i to jest właśnie ich głównym źródłem zarobku. Oczywiście – możliwości zarobku jest znacznie więcej, osoby te często tworzą własne marki odzieżowe, czy też otrzymują wynagrodzenie za obejrzane przez widzów reklamy.