Jak dostać pracę jako stewardessa w samolocie?

Zawód stewardessy jest zawodem, który wzbudza ogromną ciekawość. O pracę jako stewardessa tak naprawdę może się ubiegać kobieta, jak i mężczyzna. Chociaż ten zawód został zdominowany przez kobiety.

Jakie wymagania należy spełnić, aby zostać stewardessą?

Po pierwsze należy mieć skończone szkołę średnią z zdaną pozytywnie maturą. Po drugie wymagane jest znajomość języka angielskiego jaki i jeden dodatkowy to francuski, włoski lub niemiecki. Po trzecie wymagana jest nienaganna prezencja czyli nie można mieć widocznych tatuaży, kolorowych włosów. Po czwarte wymaga się od osoby, która stara się o tą pracę, aby była odporna na stres i powinna panować nad emocjami.

Czy dobrym sposobem względem nabycia umiejętności jest to, aby podjąć szkołę dla stewardes?

Kurs polega na zajęciach praktycznych wiedza na temat branży lotniczej jaki i obsługi pokładu i obsługi naziemnej. Standardy w zależności od modeli samolotów nieco się różnią i stres związany z testami będzie znacznie mniejszy. Dzięki kursom szybciej znajdziesz pracę. Jednak wiadomo, że wiele osób myśli, że praca jako stewardessa to dla nich praca idealna. Jednak zaznaczmy, że czasami są to tylko pozory – o pozorach pracy idealnej przeczytasz więcej w artykule na portalu karierapraca.pl.

Jak zostać stewardessą dla jednej z linii lotniczych np. dla Wizzair?

Wizzair jest to Węgierski przewoźnik, który kusi  niezłymi zarobkami, który wynosi mniej więcej 5 tysięcy złotych. Wizzair oferuje dodatkowe zarobki od każdego lotu jak i sprzedaży napojów i produktów w sprzedaży na pokładzie. Jakie należy spełnić wymagania w tych liniach lotniczych na stanowisku stewardessa?

  • należy mieć ukończone 18 lat,
  • ważny paszport,
  • min.175 cm wzrostu jeśli chodzi o mężczyzn,
  • min.165 cm wzrostu jeśli chodzi o kobiety,
  • znajomość języka angielskiego,
  • znajomość języka wschodnioeuropejskiego,
  • brak dużych wad wzroku,
  • umiejętność pływania,
  • brak tatuaży.

Pamiętaj, że każda inna linia lotnicza ma inne wymagania , dlatego gdy będziesz w poszukiwaniu pracy na stanowisku stewardess czy stewarda należy się zapoznać z innymi ofertami. Praca stewardessy wiąże się z pełną dyspozycyjnością, która wiąże się z brakiem posiadania rodziny. Inne linie lotnicze oferują swoim pracownikom  przeprowadzkę, do danego państwa, aby pracownik był zawsze dyspozycyjny.