Kurs na rusztowania czy kurs operatora koparko-ładowarki – który wybrać?

Kursy zawodowe cieszą się coraz większą popularnością. To prosty sposób na to, by zdobyć nowe, cenione na rynku pracy kompetencje. Szkolenia przeznaczone są zarówno dla osób początkujących, bez wcześniejszego doświadczenia, jak i pracowników, którzy już posiadają część umiejętności i zależy im na uzyskaniu uprawnień do prac w danym zawodzie. Do najpopularniejszych kursów zaliczamy kurs na rusztowania oraz kurs na koparkę. Który z nich wybrać? Podpowiadamy!

Czy na pewno warto postawić na kursy zawodowe?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta: zdecydowanie! Sytuacja na rynku pracy jest obecnie bardzo dynamiczna. Dziś nie tylko zmiana zakresu obowiązków czy pracodawcy, ale i całkowite przebranżowienie nie jest niczym dziwnym. Aby nadążyć za zmianami, warto trzymać rękę na pulsie, śledzić trendy na rynku pracy oraz inwestować we własny rozwój – w ten sposób zawsze będziesz pracownikiem cenionym na rynku pracy! Doskonałym sposobem na podnoszenie kompetencji są kursy zawodowe – umożliwiają szybkie zdobycie nowych kwalifikacji. Nie musisz zapisywać się do szkoły policealnej i uczęszczać na zajęcia przez dwa lata – kurs zawodowy to skoncentrowana dawka wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, a duża elastyczność pozwala na zdobywanie uprawnień przy równoczesnej pracy zawodowej czy dalszej nauce. Dzięki ukończeniu kursu na koparkę czy rusztowania możesz liczyć na awans zawodowy, choć jest to również doskonała propozycja dla osób, które nie mają jeszcze żadnego doświadczenia i szukają pierwszej pracy. Skoro zatem wiesz już, że warto wybrać się na kurs zawodowy, kolejne ważne pytanie brzmi: jakie szkolenie wybrać?

Kurs na rusztowania – wspinaj się po szczeblach kariery

Jeśli chodzi o kursy, szkolenie monter rusztowań to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Kurs na rusztowania cieszy się ogromną popularnością nie bez powodu. Do szkolenia może przystąpić każda osoba, która ukończyła 18 lat i posiada aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w charakterze montażysty rusztowań. Podczas szkolenia poznasz tajniki rozkładania i składania oraz obsługi rusztowań – to konstrukcje wykorzystywane w wielu branżach, a zajmować się nimi mogą tylko pracownicy posiadający specjalne uprawnienia. Kończąc kurs na rusztowania zyskujesz nie tylko umiejętności, ale również ceniony przez pracodawców certyfikat. To szkolenie, które przyda się zarówno pracownikom z branży budowlanej, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje i szukają drogi awansu zawodowego, jak i osobom, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w tej branży i chcą wyróżnić swoje CV.

Kurs na koparkę – zdobądź umiejętności cenione w wielu branżach

Kurs na koparkę to jedno z tych szkoleń, które mogą całkowicie odmienić Twoją karierę zawodową i nadać jej tempa. Operator koparki pracuje nie tylko na placu budowy czy podczas tworzenia nowych dróg i autostrad, ale również w kopalniach, żwirowniach, magazynach czy w branży hydraulicznej. Kurs operator koparko-ładowarki kończy się egzaminem i uzyskaniem państwowych uprawnień – dzięki temu zyskujesz certyfikat pożądany przez wielu pracodawców. Kto może ukończyć kurs operator koparko-ładowarki? Wystarczy wiek powyżej 18 roku życia oraz posiadanie zaświadczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych. Zajęcia obejmują część teoretyczną oraz praktyczną, dlatego nawet osoby bez żadnego wcześniejszego doświadczenia mogą nauczyć się obsługi koparko-ładowarki. Kurs na koparkę przyda się z pewnością pracownikom zatrudnionym przy budowie dróg, w branży wodociągowej, ale również osobom, które zastanawiają się nad zmianą pracy i zatrudnieniem w zupełnie innej niż dotychczas branży.

Który kurs zawodowy wybrać?

Nie odpowiemy na to pytanie za Ciebie: w końcu to Ty wiesz najlepiej, czy interesuje Cię bardziej kurs na koparkę, czy też wolisz ukończyć kurs na rusztowania i pracować na wysokości. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na organizatorów szkoleń. Kursy organizowane przez Ośrodek Szkoleń Zawodowych SzkoleniaMM to doskonały przykład na to, że wysoka jakość może iść w parze z atrakcyjnymi cenami. To kursy zawodowe, podczas których poznasz nie tylko teorię, ale również praktykę oraz podejdziesz do egzaminu, po zdaniu którego otrzymasz państwowe uprawnienia. Renomowany ośrodek szkoleniowy to także mniejsze grupy szkoleniowe oraz elastyczność, a także wsparcie kadry złożonej z doświadczonych specjalistów. Zainwestuj w rozwój swojej kariery i wybierz najlepszy ośrodek szkoleniowy – w ten sposób zyskasz naprawdę wiele!