ofert pracy

Jak i gdzie szukać ofert pracy?

Każdy z nas w swoim życiu chociaż raz jest zmuszony szukać pracy. Jednak dzisiejsze poszukiwania zatrudnienia różnią się zdecydowanie od tych, które pamiętają nasi rodzice. Teraz pracy szuka się w internecie. Jak to zrobić? Co będzie nam potrzebne? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Zakładamy konto w serwisie społecznościowym

Na wstępie zaznaczamy, że nie chodzi o Facebooka czy Instagram. Podczas poszukiwania pracy potrzebne będzie nam konto na profesjonalnym serwisie społecznościowym, takim jak LinkedIn. Dzięki niemu damy się poznać naszemu potencjalnemu pracodawcy. Ważne jest, żeby informacje na nasz temat były aktualne. Ponadto serwis ten obfituje także w oferty pracy, których nie znajdziemy nigdzie indziej w internecie.
Oprócz LinkedIn warto też regularnie zaglądać na Goldenline. Znajdują się tam nie tylko oferty pracy, lecz także informacje o pracodawcach oraz raporty dotyczące płac w danym przedsiębiorstwie.

Tworzymy profesjonalne CV

Dokumenty aplikacyjne to pierwsze rzecz, na którą zwraca uwagę przyszły pracodawca. Dlatego bardzo istotne jest to, żeby nasz CV było profesjonalne. Nie każdy z nas potrafi stworzyć takie dokumenty samodzielnie. Z pomocą może przyjść nam Kreator CV dostępny w internecie. Nie dość, że za jego sprawą w prosty sposób stworzymy profesjonalne dokumenty aplikacyjne, to jeszcze jednym kliknięciem dostosujemy je do różnych ofert pracy. Zanim więc zaczniemy przeglądać internet w poszukiwaniu zatrudnienia, stwórzmy specjalistyczne CV, które zdecydowanie podniesie nasze szanse na znalezienie wymarzonej pracy.

Gdzie szukać ofert pracy?

Jeszcze do niedawna, żeby znaleźć pracę, trzeba było zostawić swoje CV w kilku lub nawet kilkunastu firmach z okolicy, które niekoniecznie poszukiwały akurat nowych pracowników. Całe szczęście te czasy minęły. Internet pełny jest bowiem ofert pracy z różnych kategorii, dziedzin, a nawet miejsc na ziemi. Musimy tylko wiedzieć gdzie szukać. Istnieje kilka sprawdzonych wyszukiwarek ofert pracy. Należą do nich między innymi:

  • pracuj.pl
  • praca.pl
  • jobs.pl
  • gumtree
  • gazetapraca.pl
  • infopraca.pl
  • aplikuj.pl
  • olx.

Serwisy te udostępniają codziennie po kilkaset ofert pracy z całego kraju, a nawet świata. Musimy tylko pamiętać podczas poszukiwań. Często zdarza się, że pracodawca udostępnia swoje ogłoszenie na kilku najpopularniejszych portalach. Ma to pomóc mu wyłonić najlepszego kandydata na rynku. My musimy jednak uważać, żeby nie wysłać swoich dokumentów aplikacyjnych kilka razy na to samo stanowisko. Nie wygląda to bowiem profesjonalnie.