Jakich błędów unikać podczas pracy zdalnej?

Home office to coraz to popularniejszy rodzaj pracy, z której chętnie korzysta ogromna ilość osób. Możliwość wykonywania swoich obowiązków w domowym zaciszu i brak konieczności codziennych dojazdów do miejsca pracy wydają się być niezwykle kuszące. Praca zdalna, choć wykonywana w domu, wciąż jest jednak pracą, a nie ukrywajmy – nasz dom kojarzy się przede wszystkim z miejscem relaksu i spokoju, toteż – nietrudno o to, by nasza produktywność w znaczącym stopniu zwyczajnie zmalała. Wiele osób ma także zwyczajny problem w postaci tego, że trudno jest im oddzielić życie rodzinne i osobiste od zawodowego.

Stanowisko pracy.

Łóżko, leżak czy hamak – wszystko to może stać się stanowiskiem Twojej pracy, jeżeli jednak zależy Ci na zachowaniu produktywności i skupienia, zdecydowanie lepiej jest, chociażby w pewnym stopniu stworzyć warunki, które byłyby podobne do tych, jakie panują w firmie. Radzimy, by z wygodne łóżka przenieść się – na niekoniecznie mniej – wygodny fotel i biurko lub blat roboczy, na którym znajdować się będą wszystkie, niezbędne do wykonania danego zadania urządzenia i artykuły.

Oddziel życie zawodowe od rodzinnego.

Niektórym domownikom, a w szczególności najmłodszych, a więc dzieciom, zwyczajnie trudno będzie zrozumieć, że choć przebywasz w domu, to tak naprawdę jesteś w godzinach pracy. Należy więc w pierwszej kolejności podkreślić tę istotną kwestię i zaznajomić pozostałych członków rodziny z tym, że zwyczajnie potrzebujemy przestrzeni i spokoju — czas zabaw, gotowania i pozostałych, domowych obowiązków zaplanowaliśmy na później.