Ponowne aplikowanie na te samą ofertę pracy

Poszukiwanie pracy jest procesem żmudnym i niejednokrotnie frustrującym. Choć bez większego problemy znaleźć możemy ogromną ilość ofert pracy, tylko niewielka część z nich dopasowana będzie pod kątem naszych oczekiwań, kwalifikacji i możliwości. Finalnie jednak udało nam się odnaleźć interesującą ofertę, bez większego wahania aplikujemy więc na dane stanowisko – nikt się jednak z nami nie kontaktuje, a po kilku tygodniach, czy też nawet miesiącach, ponownie natrafiamy na ogłoszenie od tego samego pracodawcy. Czy warto więc ponownie kandydować na poszukiwane stanowisko?

Dlaczego ponownie natrafiliśmy na dokładnie to samo ogłoszenie o pracę?

Powodów, dla których dany pracodawca postanowił ponownie otworzyć rekrutację na dane stanowisko, pomimo jej ówczesnego zakończenia, może być naprawdę wiele. Najczęściej jest to spowodowane faktem, że pracodawcy nie udało się odnaleźć odpowiedniego kandydata na dane stanowisko, lub nowy pracownik zwyczajnie się nie sprawdził, lub zrezygnował. Zdarza się również, że odpowiedzialnym za taki stan rzeczy jest sam pracodawca – ponowne rozpoczęcie rekrutacji po jej zakończeniu może oznaczać, że panujące w firmie warunki pracy nie są zbyt zadowalające, a nowi pracownicy szybko z niej odchodzą.

Czy warto ponownie aplikować na te samą ofertę pracy?

Tak naprawdę – nic nie stoi na przeszkodzie, by ponownie aplikować na dane stanowisko. Być może pracodawca obniżył także swoje wymagania, dlatego – nawet jeżeli wcześniej ich nie spełnialiśmy, teraz możemy być dostrzeżeni. Jeżeli zostaniemy zaproszeni na rozmowę rekrutacyjną, koniecznie zapytajmy o powody ponownego otwarcia rekrutacji na dane stanowisko.