wyższe zarobki w IT

Coraz wyższe zarobki w IT!

Branża IT nie zwalnia tempa. Nie straszna jej nawet światowa pandemia. Z raportu Just Join IT wynika, że zarobki w IT w pierwszej połowie ubiegłego roku wzrosły od 12,5 do 20 procent.

Czy na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć tylko doświadczeni fachowcy?

Zarobki to jeden z najbardziej motywujących nas do pracy czynników. Branża IT już od dłuższego czasu plasuje się w czołówce najlepiej płatnych zawodów. Pisaliśmy o tym między innymi w artykule „Najlepiej płatne zawody w Polsce”. Jednak tego, co dzieje się teraz, polski rynek pracy jeszcze nie widział. Przedsiębiorcy są w stanie zapłacić naprawdę dobre pieniądze za fachowca w branży IT. Co ciekawsze w cenie są nie tylko doświadczeni pracownicy. W naszym kraju nawet dobrze wykwalifikowany Junior może zarobić trzykrotność średniego wynagrodzenia. Są to więc niemałe pieniądze, które z czasem mogą stać się jeszcze większe.

Wyższe zarobki w IT to nie tylko pieniądze!

Firmy z branży informatycznej oferują coraz wyższe zarobki, jednak to nie wszystko. Wielu przedsiębiorców proponuje specjalistom od IT różnego typu benefity. Nie mówimy tu oczywiście o karcie Multisport, która stała się wręcz standardem w większych firmach, czy darmowych owocach w czwartki. Nowością na polskim rynku jest możliwość skorzystania z usług consierge’a czy premia za podpis. Ta druga sięga czasami nawet do 100 tysięcy złotych.

Jeśli więc jesteśmy jeszcze na etapie planowania swojej kariery zawodowej lub chcemy się właśnie przebranżowić, warto wziąć pod uwagę branżę IT. W naszym kraju nadal jest duży popyt na specjalistów IT. Ponadto o fachowców z naszego kraju walczą także zagraniczne przedsiębiorstwa. Praca w IT może więc okazać się dla nas szansą na życiową przygodę.

Jeden komentarz w temacie “Coraz wyższe zarobki w IT!

Dodaj komentarz