najlepiej płatne zawody

Najlepiej płatne zawody w Polsce

Każdy z nasz szukając czy to pierwszej, czy kolejnej już pracy chce, żeby była ona dobrze płatna. Wynagrodzenie jest bowiem jednym z najważniejszych czynników mających wpływ na naszą produktywność. Jakie są więc najlepiej płatne zawody w Polsce? Tego dowiemy się z poniższego artykułu.

Najlepiej płatne zawody w Polsce – Brand manager

Na tym stanowisku możemy zarobić średnio 11,5 tys. złotych brutto miesięcznie. Jest to kwota kusząca dla przeciętnego Kowalskiego. Jednak praca jako Brand manager lub inaczej opiekun marki nie jest łatwa. Przede wszystkim na to stanowisko wybierane są osoby z wyższym wykształceniem ukierunkowanym na marketing i zarządzanie. Ponadto prawie zawsze wymagany jest perfekcyjny angielski. Brand manager odpowiedzialny jest za promocję dotychczasowych, a także nowych produktów firmy. Na to stanowisko często wybierane są osoby pracujące już w firmie jakiś czas, gdyż znają one dobrze wszystkie produkty.

Na drugim miejscu jest specjalista ds. bezpieczeństwa IT

Jeśli myślimy o zmianie pracy, możemy spróbować swoich sił, jako specjalista ds. bezpieczeństwa IT. Branża ta bardzo się rozwinęła w ostatnim czasie. Nie dziwi więc fakt, że IT to najlepiej płatne zawody. Specjalista ds. bezpieczeństwa zarabia średnio 12 tys. złotych brutto miesięcznie. Jednak żeby mieć taką, wypłatę musimy posiadać także wyższe wykształcenie techniczne (informatyka lub telekomunikacja). Pracodawcy wymagają także znajomości narzędzi weryfikujących bezpieczeństwo IT, umiejętności programowania oraz praktyki w eksploatacji systemów informatycznych firm.

Najczęściej praca na tym stanowisku to zatrudnienie w sektorze finansowym, bankowości, ubezpieczeniach. Jest to więc wysoce odpowiedzialne stanowisko.

Najlepiej płatne zawody w Polsce – numer jeden

Na pierwszym miejscu wśród najlepiej płatnych zawodów w naszym kraju jest Key account manager. To osoba odpowiedzialna za kontakt z najważniejszymi klientami przedsiębiorstwa. Negocjuje on warunki współpracy, koordynuje realizację umów, analizuje rynek, łącznie z konkurencją. Pracodawca ma więc stuprocentowe zaufanie do takiej osoby. Dlatego też Key account manager zarabia średnio 12,5 tys. złotych miesięcznie.

Żeby znaleźć zatrudnienie na tym stanowisku, musimy ukończyć szkołę wyższą na kierunku ekonomii. Ponadto bardzo ważne jest doświadczenie w sprzedaży i doskonale znać jeżyk angielski. To jednak i tak za mało. Nasza aparycja musi spodobać się przyszłemu pracodawcy. Key account manager reprezentuje bowiem swoją twarzą firmą najbardziej wpływowym klientom. Aczkolwiek najważniejsza w tym zawodzie jest odporność na stres. Sytuacji stresowych na tak odpowiedzialnym stanowisku nie brakuje bowiem nigdy.